Заміна охолоджуючої рідини: Антифризу або Тосолу

Коли міняти антифриз або тосол?

40 000 – 50 000 км

Рекомендації:

Перевіряйте стан та якість охолоджуючої рідини мінімум два рази на рік. Найкраще в квітні та в листопаді.

Ціна:

Заміна антифризу / тосолу – 700 грн
Промивка системи охолодження – 300 грн (за 1 шт)
Промивка бачка системи охолодження – 200 грн
Промивка радіатора пічки – 1000 грн
Заміна антифризу тосолу у Луцьку. Автосервіс СТО ДукатОіл

Заміна антифризу

Антифриз – це забарвлена технічна рідина, яка не замерзає при температурі нижче нуля. Саме автомобільні антифризи застосовуються для охолодження двигуна. Антифриз додається у радіатор автомобіля для його захисту від замерзання під час простою.

 

Виділяють два основні типи охолоджуючих рідин, а саме концентрати, які є найбільш якісними та готові рідини. Їх ключовим інгредієнтом є етиленгліколь, який знижує температуру замерзання води та підвищує температуру її кипіння. Це допомагає запобігти замерзанню, кипінню або випаровуванню води у вашому радіаторі.

 Розрізняють охолоджуючі рідини за кольором та температурним режимом замерзання. За основу класифікації прийнято вважати стандарти VAG group :

  • G11 – блакитного, синього або зеленого відтінку.
  • G12 – фіолетові, червоні, рожеві.
  • G12plus – рожевого відтінку. 
  • G12++ – антифризи нового типу «Лобрід» 
  • G13 – оранжеві або жовті.

Заміна тосолу

Тосол – це радянська назва спеціальних технічних рідин для автомобілів і промислових машин, розробленої в СРСР. Власне антифризами були «Тосол-А» і «Тосол-АМ». Вони мали високі технологічні властивості. 

   Тосол — це забарвлена рідина, яку потрібно додавати, у радіатор  автомобіля для регуляції температури двигуна, які мають короткий термін експлуатації та застосовуються на вітчизняних зразках техніки та відповідають стандартам ГОСТ. Зазвичай мають синій колір забарвлення. Спеціальна рідина, основа системи охолодження двигуна. Головне завдання тосола залежить від пори року:влітку – захист мотора від перегріву, взимку – збереження функціональності радіатора. Основа складу даної суміші – гліколевий ефір (етиленгліколь). Це безбарвна рідина, яка має високу температуру кипіння (197°С). Допоміжні елементи структури тосола – присадки (їх може бути до 10). Саме вони відповідають за функціональні особливості охолоджуючої рідини.

Таким чином, відмінність тосола від антифризу полягає тільки в назві. А, щоб відповісти на питання тосол або антифриз – що краще, треба дивитися на склад конкретної рідини. І на виробника технічної рідини.

Коли проводити заміну антифризу / тосолу

Регулярність заміни антифризу насамперед залежить від умов експлуатації авто – як часто виїжджає машина і в яких погодних умовах вона перебуває.

     Але слід розуміти що не тільки заміна охолоджуючої рідини потрібна для правильної роботи системи охолодження двигуна. Дуже часто забруднена система циркуляції рідини не дає бажаного результату після заміни охолоджуючої рідини. Для цього потрібно періодично промивати систему. Здійснюється дана робота з допомогою дистильованої води та спеціальних хімічних добавок (присадок).

Система охолодження двигуна

Система охолодження двигуна призначена для охолодження деталей двигуна, які нагріваються в результаті його роботи. Залежно від методу охолодження розрізняють наступні типи систем охолодження:
  • рідкі (закритого типу); 
  • повітряні (відкритого типу;
  • комбіновані.

У рідинної системі охолодження тепло від нагрітих деталей двигуна відводиться від потоку рідини. Система повітряного охолодження використовує повітряний потік. Комбінована система об’єднує рідинну і повітряну системи.

Заміна охолоджуючої рідини. Тосол. Антифриз. ДукатОіл. Луцьк

Завдання системи охолодження

Завдання системи охолодження полягає в підтримці оптимального теплового режиму під капотом. Основними компонентами системи:
  • радіатор;
  • насос;
  • охолоджуюча рідина (антифриз).

Під час інтенсивної експлуатації автомобіля з функціоналом охолодження ДВС можуть виникнути проблеми. Як наслідок, двигун починає працювати неправильно, а відсутність своєчасного обслуговування призводить до поломок і дорогого ремонту. Пропонуємо вам ознайомитися з принципом і нюансами роботи охолоджувальної системи, аби з легкістю уникнути серйозних поломок в процесі експлуатації.

Схема роботи системи охолодження

 У сучасному автопромі зазвичай віддають перевагу закритим системам із примусовою циркуляцією рідини. Система такого типу складається з:
  • радіатора;
  • «сорочки» охолодження;
  • насоса;
  • вентилятора;
  • термостата;
  • патрубків;
  • декількох шлангів;
  • розширювального бачка.

Основний принцип роботи системи – перенесення тепла охолоджувальною рідиною (ОР) від «сорочки» охолодження до радіатора. Циркуляція здійснюється за допомогою насоса, а охолодження радіатора — за допомогою повітряного обдуву. Регулюється процес термостатом і періодичним вмиканням/вимиканням вентилятора.

Наслідки несвоєчасної заміни охолоджуючої рідини

Більшість автолюбителів задаються питанням, так для чого ж міняти антифриз та коли? Спробуємо розібратися в даному питанні. Як і всі рідини у вашому авто, антифриз з часом втрачає свої властивості та окислюється. Через це з’являється корозія, яка може пошкодити радіатор та інші важливі деталі охолоджувальної системи автомобіля, наприклад, водяну помпу, шланги, термостат та кришку радіатора, відповідно заміна даних компонентів автомобіля стане Вам в певну суму. Іржа, бруд та інші шкідливі частинки також можуть накопичуватися у радіаторі. Такі забруднення загрожують здатності антифриза регулювати температуру двигуна. Це може призвести до перегріву, що в свою чергу стане причиною інших поломок, таких як:
  • тріщин у блоці двигуна та порожнинах камери згоряння
  • потертостей на головці поршня
  • пошкодження гільз циліндрів
  • заклинювання або прогорання поршня і циліндра.

Чи можна змішувати антифриз / тосол

Як показує практика, в автомобілях певної марки і моделі краще всього використовувати той антифриз, який рекомендований заводом виробником. Автомобільні концерни при випробуваннях своєї техніки ретельно тестують її на використання різних охолоджуючих рідин, і за результатами цих тестів визначають найбільш оптимальну.      

     Оскільки антифризи різного кольору мають у своєму складі різні присадки, то точно сказати, як вони будуть реагувати один з одним при змішуванні, досить важко. При цьому наслідки додавання охолоджуючої рідини одного типу в інший, цілком можуть проявитися не відразу, а тільки через деякий час, і бути досить негативними. Це може проявлятися у випаданні осаду, підвищеному піноутворенні.
    Таким чином, змішувати антифризи різного кольору не рекомендується. Це можна робити тільки тоді, коли виникає крайня необхідність. При цьому термін експлуатації такої суміші повинен бути максимально коротким. При першій можливості необхідно злити її, ретельно промити системи охолодження двигуна, і тільки після цього залити в неї той антифриз, який рекомендований виробником.

Промивка системи охолодження

Після зливу охолоджувальної рідини, систему потрібно промити дистильованою водою, а потім вже вдаватися до засобів для промивання двигуна. Рекомендується змінити не менше двох об’ємів в системі охолодження, потім залити промивання з дистильованою водою, ще раз злити рідину і залити свіжий антифриз, правильно підібравши його клас. При цьому при необхідності застосовують хімічні присадки, для підвищення ефекту промивання. Не виключено, що для промивання системи охолодження знадобиться підйомник, так як у деяких машин передбачено два крана для зливу охолоджувальної рідини, один на радіаторі, другий на двигуні, це дозволяє злити максимальну кількість старої рідини.

Чистка бачка системи охолодження

Також не зайвим буде зняти розширюючий бачок та вимити його від нашарувань та відкладів. В крайніх випадках замінити його на новий. Ось лише в такі способи і комплексно ми правильно та ефективно приводимо в належний стан систему охолодження Вашого автомобіля! 

Промивка радіатора пічки

Слід виділити необхідність промивання радіатора пічки обігріву автомобіля. Для цього використовуємо дистильовану воду та лимонну кислоту, яка змішується та розчиняється із водою, та насос для промивки, через який суміш циркулює. Дана процедура може зайняти орієнтовно 4-5 годин, в залежності від ступеня забруднення.

Проблеми з охолоджувальною рідиною

Дефіцит ОР трапляється при її википанні або витіканні. При википанні в систему доливають дистильовану воду, при витіканні – антифриз. Відкривати радіатор або розширювальний бачок відразу після зупинки автомобіля не рекомендується. Краще почекати 10-15 хвилин, щоб ОР охолола, інакше вона може виплеснутися і обпалити «відкривача».

 

До витікання рідини зазвичай призводять такі чинники:

 

  • відсутність щільності в з’єднаннях патрубків;
  • неякісна пробка в радіаторі;
  • тріщини в радіаторі або в інших деталях системи охолодження;
  • ушкодження сальника насоса ОР;
  • нещільне прилягання прокладки головки блоку циліндрів.

 

Досвідчені автовласники стежать не тільки за кількістю ОР, але й за кольором антифризу. Якщо він став темно-бурим, значить, розпочалась корозія, і потрібно розбиратися з цим, а антифриз доведеться замінити на новий. Ще одна проблема, з якою часто звертаються – заїдання термостата, в результаті якого рідина перестає циркулювати через радіатор. В такому випадку відбувається перегрів двигуна при холодному радіаторі.

 

Взимку автовласники іноді стикаються з переохолодженням двигуна. Причини можуть бути різними: неполадки термостата, відсутність утеплювальних чохлів та ін. Для закритої системи охолодження важлива герметичність, її відсутність призводить до відсутності необхідного тиску, і ДВС не прогрівається до потрібної температури. А значить, відбувається постійне збагачення суміші і відповідно збільшується витрата палива. Робота двигуна на такій суміші веде до розрідження моторного мастила, збільшення нагару, різкого скорочення терміну експлуатації каталітичного нейтралізатора та інших несправностей, яких можна уникнути, якщо вчасно звернутися до спеціалістів.

 

Заміна охолоджуючої рідини: Антифризу або Тосолу

КВАЛІФІКОВАНИЙ ПЕРСОНАЛ

В Автосервісу ДукатОіл ви завжди отримаєте вичерпну консультацію щодо вибору мастильних матеріалів і обслуговування Вашого авто. Роботи по обслуговуванню автомобіля будуть проведені тільки висококваліфікованими механіками.

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ

Ми працюєму тільки на професійному обладнанні для автосервісів. Дякуючи цьому наші механіки мають змогу якісно провести необхідні роботи в максимально короткий термін практично на всіх видах транспорту.
МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС
м. Луцьк, вул. Стуса 9
050 150 55 00
8:00 – 20:00 – Понеділок
8:00 – 20:00 – Вівторок
8:00 – 20:00 – Середа
8:00 – 20:00 – Четверг
8:00 – 20:00 – П’ятниця
8:00 – 15:30 – Субота
Вихідний   – Неділя

КАРТА ДОЇЗДУ на АВТОСЕРВІС