Заміна масла в МКПП - Механічна коробка передач

Коли міняти масло в МКПП (Механіка)?

60 000 – 80 000 км
Перевіряйте стан та якість трансмісійного масла кожні 15 000 – 30 000 км під час проходження ТО на СТО / Автосервісі.

Ціна:

Заміна масла в МКПП – 150 грн
Заміна масла в диференціалах – від 100 грн
Заміна масла у механічній коробці передач. Луцьк. Автосервіс СТО ДукатОіл

Заміна масла в МКПП

Необхідність заміни масла в МКПП – одна з найбільш спірних тем для обговорення серед автолюбителів.

Заміна масла в МКПП часто не регламентована виробником, проте, постійна експлуатація авто веде до зносу навіть найміцніших частин машини, незалежно від бренду. При 150-250 000 кілометрів пробігу частинки відшарованому металу заповнюють рідину, таким чином, змінюються фізичні властивості масла, збільшується його теплопровідність. Конструкція «механіки» не передбачає наявності спеціального фільтра, а значить «сміття» буде знаходитися в постійному русі всередині коробки.

 

Результатом постійного нагрівання масла може стати утворення піни всередині вузла. Спінена масляна суміш з домішкою продуктів зносу втрачає мастильні та захисні властивості. Згодом мастило втрачає свої властивості, трансмісійне масло окислюється під впливом температурних і механічних навантажень. В результаті спеціальні присадки, що поліпшують властивості масла, випадають в осад.Відповідь на питання, чи потрібно міняти масло в коробці передач, в цьому випадку досить очевидна.

Згодом мастило втрачає свої властивості, трансмісійне масло окислюється під впливом температурних і механічних навантажень. В результаті спеціальні присадки, що поліпшують властивості масла, випадають в осад.

 

Періодичність заміни масла в МКПП можна знайти в технічній документації до автомобіля. На жаль, часто виробники не вважають за потрібне писати про це в інструкції. В цьому випадку слід прислухатися до порад професіоналів. Експерти рекомендують міняти трансмісійне масло кожні 60 -70 тис. км. пробігу. 

 

Масла для МКПП (або MTF) ефективно знімають механічні навантаження, змащують пари тертя, відводять тепло і частинки іржі.

Виділяють три основні функції масла в механічній коробці передач: 

  • Змащуюча. Оскільки шестерні коробки передач постійно зчеплені між собою, потрібно засіб, що зменшує їх тертя. Масло робить зачіп плавним і деталі зношуються повільніше. Масло відводить від тертьових елементів металеву стружку, яка може діяти на метал як абразив.
  • Захисна. Трансмісійне масло утворює своєрідний захисний шар, що оберігає деталі від корозії і окислення. Агрегат служить довго і безвідмовно.
  • Охолоджуюча. Під час руху автомобіля температура в місці зчеплення шестерень досягає 250 градусів за Цельсієм. Масло не нагрівається вище 150 ℃, а значить йому деталі віддають зайве тепло.

Рекомендовані трансмісійні рідини

У механічних коробках передач виробники рекомендують використовувати трансмісійні рідини з специфікацією SAE 75W-90 (найбільш поширені та універсальні мастила для МКПП) та  і API GL-3 (для МКПП старих автомобілів), API GL-4 або API GL-5 (для МКПП сучасних моделей).

 

На практиці оптимальним і універсальним варіантом для МКПП на більшості щодо «свіжих» авто з механікою є трансмісійне масло 75W-90 GL-4. При цьому в старі автомобілі може знадобитися заливати GL-3 або GL-2.

Рекомендований обсяг масла становить від 2 до 3л. Заливаються як оригінальні так і рідини замінники відомих брендів, всі масла завжди є в наявності у ДукатОіл. Заміна триває до 30 хв.

 

Як видно, щоб збільшити термін служби МКПП і уникнути серйозних поломок, аж до капітального ремонту коробки, дуже важливо періодично перевіряти не тільки стан масла, але і якість роботи КПП. Також потрібно періодично міняти трансмісійну рідина КПП.

 

Ще відзначимо, від того, наскільки точно будуть дотримані всі рекомендації по експлуатації та обслуговуванню механічної коробки, безпосередньо залежатиме термін служби всього агрегату.

КВАЛІФІКОВАНИЙ ПЕРСОНАЛ

На Автосервісі / СТО ДукатОіл Ви завжди отримаєте вичерпну консультацію щодо вибору мастильних матеріалів і обслуговування Вашого авто. Роботи по обслуговуванню автомобіля будуть проведені тільки висококваліфікованими механіками

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ

Ми працюєму тільки на професійному обладнанні для автосервісів. Дякуючи цьому наші механіки мають змогу якісно провести необхідні роботи в максимально короткий термін практично на всіх видах транспорту.
МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС
м. Луцьк, вул. Стуса 9
050 150 55 00
8:00 – 20:00 – Понеділок
8:00 – 20:00 – Вівторок
8:00 – 20:00 – Середа
8:00 – 20:00 – Четверг
8:00 – 20:00 – П’ятниця
8:00 – 15:30 – Субота
Вихідний   – Неділя

АВТОСЕРВІС / СТО у Луцьку